Меблеві матеріали та комплектуючі. З чого зроблені меблі?

Меблювання приміщення справедливо вважається відповідальним, трудомістким і дорогим заходом. Тому більшість покупців меблів все частіше задаються питанням про її устрій. Від властивостей використовуваних матеріалів і фурнітури залежить не тільки зовнішній вигляд виробів, але також і надійність меблевої конструкції. Меблева фурнітура взагалі вважається основою довговічності виробів, оскільки саме кріпильні елементи грають чільну роль в будь-якої конструкції, визначаючи ступінь її якості.

Матеріали виготовлення

Будь-які корпусні меблі створюється на основі деревних матеріалів. На відміну від меблевої фурнітури, що забезпечує кріпильні і рухові функції, матеріали відповідають за створення каркаса конструкції. Найбільш поширеними є такі рішення:

Натуральний масив дерева


стол из натурального массива дерева

Натуральний масив очолює сегмент, оскільки це найбільш представницький матеріал, який використовується при створенні дорогої меблювання. До його переваг відносять міцність, естетичність, довговічність. Серед недоліків визнаються дорожнеча виробів, велику вагу, чутливість до вологому середовищі (ванна і кухня – не краще місце).

МДФ


материал мебелльный МДФ

Меблювання на основі МДФ має всі шанси незабаром витіснити масив з п’єдесталу. Причина в відмінному поєднанні естетичних, міцності і вартісних якостей. Меблі МДФ стоїть на порядок дешевше, при цьому мало чим поступається дерев’яним виробам зовні, відчутно перевершуючи масив в питаннях вологостійкості.

ДСП


материал мебельный ДСП

Бюджетним і цілком гідним рішенням може стати меблі з ДСП. Такі вироби готові похвалитися найнижчою ціною, стійкістю до різних зовнішніх факторів, однак не є самим екологічним варіантом. При виборі слід цікавитися класом емісії формальдегіду. Допустимі категорії – Е0 і Е1.
Меблева фурнітура

Фурнітура – це великий ринковий сегмент, що включає в себе безліч різних комплектуючих, що забезпечують функціональність і життєздатність меблевих конструкцій.

Кожен елемент настільки важливий в конструкції меблів, наскільки може бути важливий найменший гвинтик в складну механіку. Якщо матеріали каркаса виконують функцію скелета конструкції, то комплектуючі виступають чимось на зразок зв’язок та м’язів.

При виготовленні меблевої фурнітури використовуються метал, дерево, скло, пластик. Всі комплектуючі можна розділити на 2 категорії – з’єднувальні і рухові. Загальний перелік різновидів наведено нижче.

Петлі


мебельные петли

Обслуговують рух орних дверних систем. Якісні петлі продовжують термін експлуатації вхідних і міжкімнатних дверей, стулок шаф і тумбочок.

Напрямні


направляющие мебельные

Фурнітурою, яка обслуговує роботу висувних меблевих систем, є напрямні. Вони використовуються для приведення в рух ящиків, висувних ніш, а також купейних дверцят.

Кріпильна фурнітура


крепёжная фурнитура

Кріплення використовуються для додання конструкції цілісності і надійності. Шурупи, гвинти, шканти і стяжки виконують функцію сполучних кріпильних елементів.

Полкодержатели


полкодержатели

Полки є важливим меблевим елементом інтер’єру. Фурнітура для утримування полиць – це всілякі засувки, затискачі, пелікани, рейкові елементи.

Ручки


мебельные ручки

Найпростіша меблева фурнітура, що забезпечує функцію відкривання і закривання, а також бере участь в декоруванні меблів.

Опорні елементи


опорные элементы мебели

Меблеві ніжки відповідають за стійкість конструкцій, а різні коліщатка і роликові системи забезпечують мобільність і можливість їх пересування.

Підйомна фурнітура


мебельные механизмы для подъема

Використовується переважно в меблів, оснащеної підйомним механізмом. До числа подібних комплектуючих відносяться пружини і газові підйомники.

Замкова фурнітура


замочная фурнитура под старину

Сюди входять різні меблеві елементи, що формують захисну систему дверних конструкцій. До таких належать замки, броненакладки, доводчики, ковпачки на петлі, дверні вічка, стопора, засувки.

Знання використовуваних матеріалів і розуміння значущості меблевої фурнітури допоможе вам не помилитися з вибором якісних меблів.